Internetová bezpečnost – ochrana financí i dat

Internet je součást našeho života. Proto ho bereme jako samozřejmost a využíváme ho k mnoha činnostem. Provádíme přes internetovou síť každý měsíc platby, nakupujeme přes eshopy , vyplňujeme různé dotazníky a jiné činnosti. Ale víte, že internetová bezpečnost je důležitá? Internetem se dostáváme do veřejné sítě, kde může čekat a schovávat se nebezpečí. Umíte své citlivé data na internetu ochránit? Tak jak chráníte svůj dům měli by jste ochránit i Váš počítač, mobilní telefon nebo tablet. Chybu v bezpečnosti svých dat dělá skoro každý uživatel i ten pokročilý. A jaké jsou základní pravidla pro bezpečnější surfování po internetu?
platba přes pc 

Pravidla bezpečného internetu

 
·         Největším prohřeškem jsou slabá hesla typu 1234. Dokonce na internetu najdete i stránku kde jsou uvedeny nejčastěji používána hesla, která hacker vyzkouší jako první. Doporučuje se používat delší hesla složená z mnoha slov, které spolu nijak nesouvisí.
·         U hesel ještě zůstaneme, protože jako další velký prohřešek se považuje používání jednoho nebo dvou hesel u více účtu. Ono pamatovat si několik hesel do více účtů může být nadlidský výkon. Proto tedy emaily, bankovní aplikace, sociální sítě mějte zaheslovány unikátním heslem, které nikde jinde nepoužíváte.
·         Sdílení patří mezi velmi oblíbenou činnost na internetu a hlavně sociálních sítích. Ale dávejte si pozor, co vlastně sdílíte a uveřejňujete.
·         Zálohovat a znova zálohovat. Všichni o tom slyšíme, ale dejme si ruku na srdce kolik z nás má opravdu zálohu svých dat na externím disku. Při krádeži dostane zloděj Vaše přístupy do mnoha aplikací a účtů.
·         Dávejte si pozor na to, na co klikáte. On email tvářící se od kamaráda se zvláštní nebo nestandardně tvářící se přílohou může v sobě skýtat vir.
lupič na pc

Bezpečnost se opravdu vyplatí

 
Určitě byste se měli zajímat o online internetovou bezpečnost. Ono se to může tvářit velmi otravně, ale pouze do té doby než se Vám něco stane.  Vyhnete se mnoha nepříjemností s tím spojených.  Nezapomeňte svůj počítač chránit kvalitním antivirovým programem. Aktualizujte programy v počítači a nestahujte z internetu neznámé programy. Zabezpečený počítač Vám poté poskytne bezpečné surfování na internetu.