Místa, kde si v létě na dovolené žít jako milionář

Níže naleznete tři destinace, kde si s minimálními náklady udržíte vysoký standard.

Albánské (ne)poznané pláže
Vesničky, které vás dostanou svou autentičností, čisté zlatavé pláže a průzračná voda? I taková panoramata může poskytnout Albánie. Jedna z nejlevnějších zemí Evropy není ani zdaleka tak turisticky vytížená jako například Chorvatsko. To ocení zejména ti, kteří se nechtějí na pláži přetlačovat s krajany. 
Pokud by se vám přesto na první pohled zdála “Albánská riviéra” přeplněná, nebojte se s hledáním vhodné pláže experimentovat. Stále totiž existují místa, k nimž nebyla vytvořena cesta odpovídající západním představám o pozemní komunikaci. K dopravě kolem pobřeží ovšem nevyužívejte taxi, neb za kilometr se zde platí i přes padesát korun. Mnohem lépe vás vyjde pronájem automobilu – počítat můžete s pětistovkou na den.
výhled na moře a skály
Co se týče ubytování, tak ani na moment nepřemýšlejte o hotelu. Během pár minut klikání na Airbnb naleznete naprosto skvostnou nemovitost s výhledem na moře. Noc vás bude stát méně než tisíc korun. Než se už na místě rozhodnete pro večerní posezení na terase, vyrazte do obchodu – lahev dobrého vína zde běžně koupíte za něco málo přes sto korun.

Makedonská jezera
Druhý tip se dá pohodlně cestovatelsky spojit s prvním. Dvoumilionová Makedonie je domovem malebných jezer, z nichž to nejkrásnější a největší leží přímo na hranicích s Albánií. Příjemné bydlení se na Airbnb pohybuje okolo sedmi set korun. Pokud neřídíte, nebo nemáte z jiných (vinných) důvodů zájem řídit, nebojte se využívat místních taxi služeb. Jezdí se cenu okolo deseti korun za kilometr, takže jste na úrovni českého Uberu.
altánky na pláži
Bulharské (golfové) hory
Kdybyste se najednou objevili pod bulharským pohořím Pirin, snadno byste mohli nabýt dojmu, že jste ve Švýcarsku. Perfektní nakupování, dobré restaurace, dechberoucí výhledy či golfová hřiště prvotřídní kvality. Oproti Švýcarsku to však má jednu nepatrnou výhodu – se všemi radovánkami jste na zlomku ceny.

Summary
Místa, kde si v létě na dovolené žít jako milionář
Share